Lokalizátory.sk

Čo je potrebné na lokalizáciu únikov vody?

Práve táto otázka je najčastejšie kladená inštalatérmi, ktorí chcú začať s detekciou únikov.

Nezáleží na tom či chcete ponúknuť lokalizáciu v interiéry alebo exteriéri . Jedno zariadenie zvládne všetky požiadavky Vašich zákazníkov.

Prehľadné menu na dotykovom displeji zariadenia SebaKMT HL-7000 sa postará o presné vyhodnotenie údajov získaných z mikrofónov a vodíkového senzora. Práve vymeniteľné senzory v kombinácii s vyladeným softvérom a protokolovaním robia z HL-7000 multifunkčný nástroj pre začínajúcich ale aj pre skúsených pátračov únikov.

Sebakmt HL 7000 Lokalizátor
Sebakmt HL 7000 Lokalizátor

Ako viem identifikovať a nájsť úniky?

V mieste úniku vznikajú šumy ktoré je možné vyhľadať mikrofónom. Unikajúca voda vytvára tlakové vlny, ktoré rozkmitajú steny potrubia a vzniká tzv. interný šum. Externý šum sa odlišuje tým, že voda rozkmitá okolité podložie a tieto kmity sa prenášajú pôdou až na povrch. Pôdnym mikrofónom vieme tieto kmity spoľahlivo detekovať a tak určiť miesto poruchy. Histogramový režim umožňuje ukladať a porovnávať zosnímané hodnoty na trase vodovodu a tým zaručuje presný výsledok každého merania.

Citlivý H2 senzor
Citlivý H2 senzor


Aké iné metódy existujú na pátranie únikov?

Vodíková metóda je obľúbenou alternatívnou metódou pátrania po únikoch vody. Je vhodná na použitie v interiéroch a na miestach kde je príliš veľa rušivých vplyvov pre dohľadávanie mikrofónm. Citlivý H2 senzor reaguje na prítomnosť vodíka, ktorý je napustený vo vodovodnom systéme a samozrejme uniká cez poškodené miesto.


Poraďte sa pri výbere s odborníkmi

Spoločnosť ant s.r.o. ponúka všetky konfigurácie strojov od značky SebaKMT a záleží iba na druhu práce a osobnej preferencii zákazníka, ktorý produkt si zvolí. Kontaktujte našich technikov a poraďte sa pri výbere konfigurácie stroja.

Sebakmt HL 7000 Lokalizátor


Lokátory únikov vody SebaKMT
Lokátory únikov vody SebaKMT
sebaKMT logo

Viac o značke SebaKMT

SebaKMT má dlhoročné skúsenosti v oblasti prístrojov na vytyčovanie trás podzemne uložených potrubných a káblových vedení. Lokátory káblov a potrubí z našej ponuky sa vyznačujú vysokou citlivosťou a zároveň vysokou selektivitou, umožňujúcou presné vytýčenie trasy a určenie hĺbky uloženia vedenia, aj v podmienkach hustých súbehov inžinierskych sietí.

Akustické lokalizátory únikov vody
Lokalizátory podzemných vedení a káblov
Predlokácia únikov a monitoring siete

Prejsť na domovú stránku

Služby pre vás:
Sledujte nás:
Kontaktujte nás
sebakmt distribútor

ant s.r.o.

Autorizovaný distribútor SebaKMT
Staré grunty 17/a,
841 04 Bratislava
0905 624 077
ant@ant.sk


Klauke naradie na silnoprud
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In