Lokalizátory.sk

Aké možnosti poznáte na recykláciu vody?

Porozumenie možnostiam, ktoré dnes ponúka trh s kombinovanými kanalizačnými vozidlami môže byť skutočnou výzvou.

V posledných rokoch zaznamenal trh stúpajúci trend v nákupe a využívaní nadstavieb s možnosťou recyklácie vody v porovnaní s klasickými kombinovanými vozidlami. Existuje veľa dôvodov prečo vodárenské spoločnosti a správcovia sietí siahajú práve po recyklátoroch. Najvýznamnejší je možnosť pracovať celý deň s jednou nádržou vody, čím sa eliminuje čas strávený s vyvážaním odpadu a napúšťaním novej vody. To do značnej miery zvyšuje produktivitu a v mnohých prípadoch aj zisk.

Pri kúpe recyklátora vody je potrebné vziať do úvahy dve možnosti. Pridať recyklačný komponent k tradičnému kombinovanému vozidlu alebo investovať do nového vozidla s touto funkciou. V prvom rade treba vedieť aký je rozdiel a čo od jednotlivých možností očakávať.


Prídavná nadstavba recyklácie na štandardné kombinované vozidlo.

Nainštalovanie recyklačnej jednotky na klasický kombinovaný voz je umožnenie vykonávať funkcie mimo jeho pôvodného záberu. Koncept je to výborný. Poskytnúť zákazníkovi prídavnú funkciu za zlomok ceny nového účelového recyklačného vozidla. Táto možnosť má však aj určité nevýhody.

V teréne je zrejmé, že doplnkové recyklačné nadstavby nie sú účinné pri odstraňovaní mastnoty alebo jemnou zemou, pretože filtre, ktoré používajú, sa ľahko dajú upchať materiálom.

Je potrebné sa zamyslieť, aká je najmenšia pevná častica, ktorá sa dá filtrovať prídavným recyklačným systémom. Väčšina z nich dokáže filtrovať častice vo veľkosti 100µ (veľkosť zrnka jemného plážového piesku). Nie je zlé. Avšak vzhľadom na veľké množstvo recyklovanej vody musíme brať do úvahy aj množstvo materiálu prechádzajúceho systémom.

Aj malé množstvo drobného materiálu je škodlivé pre komponenty, ktoré sú umiestnené za filtračným systémom, ako vysokotlakové čerpadlo, hadice a trysky. Väčšina štandardných kombi vozidiel nie je navrhnutá na to, aby zvládali množstvo pevných látok prichádzajúcich z filtračného systému s recyklačnou nadstavbou. V realite dokážu trysky zničiť do niekoľkých dní.

Všeobecne platí pravidlo, že recyklačná nadstavba je síce lacnejšia ako nákup novej špecializovanej jednotky, no neustála výmena filtrov a opotrebenie tlakových systémov vedie k vyšším nákladom na údržbu, ako sa môže na úvod zdať. Je dôležité byť informovaný o kvalite nadstavby.

Vivax vScan podzemný lokalizátor

Nadstavba určená na recykláciu vody.

Nové účelovo stavané kombinované vozidlá s recykláciou majú zvyčajne vyššiu obstarávaciu cenu. Je to do značnej miery spôsobené nákladmi na vývoj a použitím kvalitných materiálov na výrobu najviac namáhaných komponentov. Na druhej strane dostanete to, čo ste očakávali a za čo ste zaplatili. Komponenty sú vyberané pre účel dlhodobého používania s recyklovanou vodou s obsahom pevných častíc.

Tieto vozidlá navyše recyklujú vodu účinnejšie. Recyklačné jednotky sú stavané na rýchlejšiu recykláciu pri menšej veľkosti častíc. To v skratke znamená menšie opotrebenie a dlhšiu životnosť.

Sú dva druhy recyklácie: aktívna a pasívna. Aktívna spočíva v použití vymeniteľných filtrov na aktívne oddelenie tukov, olejov a pevných látok. Pasívna separácia využíva na filtrovanie vody namiesto filtrov gravitáciu (usadzovacie nádrže) alebo odstredivé sily. V dobre navrhnutom stroji sú tieto metódy kombinovane. Používa sa filtrácia aj separácia.

Napríklad nadstavba od KROLL využíva na recykláciu vody až 8-stupnňový systém čistenia vody. Voda sa dostáva z usadzovacej nádrže cez hrubý filter, predfilter do čerpadla na kalovú vodu a smeruje do cyklónov, cez kaskádu až do sedimentačných nádrží. Celý proces recyklácie je plne automatizovaný.

Ak hľadáte kombinované kanalizačné vozidlo s recykláciou vody, aby ste zvýšili efektivitu a znížili čas strávený vývozom odpadu a tankovaním novej vody, určite viete, ktorá možnosť je pre Vaše podnikanie najvhodnejšia.


Poraďte sa pri výbere s odborníkmi

Spoločnosť ant s.r.o. ponúka všetky konfigurácie strojov od značky RIDGID, Vivax, SebaKMT, IBAK a záleží iba na druhu práce a osobnej preferencii zákazníka, ktorý produkt si zvolí. Kontaktujte našich technikov a poraďte sa pri výbere konfigurácie stroja.Kroll recyklácia vody

Kroll recyklácia vody

ant logo

ant s.r.o. autorizovaný distribútor

Sme autorizovaný distribútor pre značky čistiacej techniky ako, Rioned, RIDGID, IBAK, Boldan a iné, v Slovenskej republike. Kontaktujte nás pre predvedenie čističiek, technické poradenstvo pri výbere správnych parametrov čističiek pre vaše potreby.

Služby pre vás:
Sledujte nás:
Kontaktujte nás
sebakmt distribútor

ant s.r.o.

Autorizovaný distribútor SebaKMT
Staré grunty 17/a,
841 04 Bratislava
0905 624 077
ant@ant.sk


Klauke naradie na silnoprud
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In